MENÜ
Víztisztító kis és nagykereskedelem
Legjobb áron közvetlenűl a nagykereskedőtől

MINŐSÍTÉSEK

A RO rendszer és a termékek minősítései

Gépeinkkel a szennyezőanyagok kb. 95%-át lehet a csapvízből eltávolítani. Az alábbi szervezetek jóváhagyásával rendelkeznek a RO technológiával működő berendezések és a gyártó.

A WHO (Egészségügyi Világszervezet) 2004-ben Genfben megfogalmazta az "Ivóvíz-minőségi Útmutató" c. határozatát: "Az Ivóvíz-minőségi Útmutató elsődleges célja a közegészség védelme". Ebben az Útmutatóban a WHO jóváhagyta a fordított ozmózis eljárást, mint az ivóvíztisztítás egyik lehetséges módszerét.

Az NSF International (Nemzetközi Közegészségügyi Alapítvány) segít megvédeni az emberek egészségét azáltal, hogy termékeket minősít és hogy élelmiszerekre, vízre, levegőre és fogyasztási cikkekre sztenderdeket ír elő. Számos RO rendszer, pontosabban azoknak bizonyos elemei, NSF minősítést kaptak. (Az általunk forgalmazott gépeknél: tartály, membrán)

A WQA (Vízminőségi Egyesülés) egy non-profit nemzetközi kereskedelmi szervezet, mely képviseli a háztartási, kereskedelmi, ipari és városi vízkezelési területet. E szervezet termékteszteket végez, és szakértőket oktat. (A membránt gyártó cég tagja e szervezetnek, valamint mindhárom előszűrőnk megkapta a WQA minősítését.)

 

Az FDA (Élelmiszer és Gyógyszerhatóság) egyike a legrégebbi és legelismertebb amerikai fogyasztóvédelmi szervezeteknek. Célja, hogy megvédje és elősegítse a közegészséget azáltal, hogy a piacon biztonságos termékek jelenjenek meg, azáltal, hogy folyamatosan ellenőrzi a forgalomban lévő termékek biztonságát, azáltal, hogy segít az embereknek pontos és tudományos alapokon nyugvó információt nyújtani. (A membrán, ill. az 1 és 5 mikronos előszűrő megkapta az FDA minősítését!)

A CE jelölés használata az Európai Unióban és Magyarországon is azt hivatott jelezni, hogy a termék kielégíti valamennyi rá vonatkozó irányelv követelményeit, a gyártó ezt megfelelő dokumentumokkal igazolni tudja és lefolytatta a megfelelőségi eljárást. A CE jelölés az EFTA piacra is érvényes.

 

A KDF zuhanyszűrés technológia minősítései

Az ISO (International Organization of Standardisation), a világ legnagyobb szabványügyi szervezete.

Az NSF International (Nemzeti Közegészségügyi Alapítvány) segít megvédeni az emberek egészségét azáltal, hogy termékeket minősít és hogy élelmiszerekre, vízre, levegőre és fogyasztási cikkekre standardokat ír elő. 1992-ben a KDF 55 - NSF minősítést kapott (az ivóvízre vonatkozó Standard 61-et), majd 1997-ben a KDF 55 megkapott egy másik NSF minősítést is (az ivóvízre vonatkozó ANSI/NSF Standard 42-t).

A WQA (Vízminőségi Egyesülés) egy non-profit nemzetközi kereskedelmi szervezet, mely képviseli a háztartási, kereskedelmi, ipari és városi vízkezelési területet. E szervezet termékteszteket végez, és szakértőket oktat.

Az EPA (Amerikai Környezetvédő Hivatal) létrehozásának oka, hogy helyreállítsa azokat a károkat, melyeket a természetes környezetünkben tettünk.

 

Hírek

  • Folyadékpótlás a hőségben - Fontos tanácsok mindenkinek!
    2011-07-20 14:38:12

    A hőség által kiváltott egészségártalmak kivédésének leghatékonyabb módja a bőséges, napi 2-4 liternyi folyadékfogyasztás, ezért a megfelelő folyadékbevitelre a nagy melegben fokozottan figyeljünk. Magyarországon a csapvíz iható, és az ország legnagyobb részén minősége is jó.

    A csapvíz előnyei

    Nyugodtan fogyasztható egyenesen a csapból is, de citromkarikával ízesítve, limonádénak vagy teának elkészítve, lehűtve jóízű, garantáltan természetes, adalékanyag-mentes kiváló szomjoltó. Szódavíznek elkészítve vagy gyümölcsszörppel is fogyasztható. A csapvíz előnye, hogy olcsóbb a palackozott italoknál, könnyen hozzáférhető, továbbá nem kell a tele palackokat az üzletből hazacipelni, nem keletkezik műanyag hulladék, nem kell bajlódni az üvegek visszaváltásával sem.

    Magyarország kiváló ásványvizeiből is nyugodtan fogyaszthatnak azok, akik a palackozott vizeket részesítik előnyben. Az ásványvíz fogyasztása a szervezet ásványi anyag szükségletét kielégíti, így a hőség idején, a szokásosnál nagyobb folyadék-, s azzal az ásványi anyag veszteség legegyszerűbb pótlására alkalmas.

    Nem minden palackozott víz ásványvíz, még ha annak látszik is, illetve nem ásványi anyagokban különösen gazdag víz. Nem ritka a csekély, vagy igen kis ásványi anyag tartalmú palackozott víz a boltok polcain.

    A palackozott vizek egy része egyszerű ivóvíz, másik része kis ásványianyag-tartalmú karsztvíz, vagy ásványi anyagokban ugyancsak szegény forrásvíz, mások ásványi anyagok utólagos hozzáadásával dúsított kútvizek.

    Palackozott ásványvizek - Mit érdemes róluk tudni?

    A ma érvényes hazai szabályozás szerint legalább 500 mg/l ásványi anyagot kell a palackozott ásványvizeknek tartalmazni, a kalcium és magnézium sók legkisebb mennyiségének kikötése mellett, korábban pedig csak azt a vizet lehetett ásványvízként értékesíteni, amelynek ásványi anyag tartalma meghaladta az 1000 mg/l-t. Azt tanácsoljuk, hogy – akinek egészség állapota miatt orvosa másként nem rendeli – a hőség napjaiban a csapvíz mellett ásványi anyagokban gazdag vizet is fogyasszon. A magyarországi ásványvizek nagy része ilyen.

    Az ásványi anyagok bevitelére a zöldség- és gyümölcslevek is megfelelőek, melyek nem csak pótolják a szervezet ásványianyag-veszteségét, hanem szomjunkat is oltják.

    Természetesen a palackozott ásványvízre is érvényes a palackon feltüntetett minőség-megőrzési idő betartása. A felbontott palackos vizet - különösen a széndioxidmentes (ún. csendes) vagy kis széndioxid tartalmúakat - lehetőleg ne tároljuk hűtés nélkül egy-két napnál hosszabb ideig.

    A vásárló a fogyasztói tájékoztató, a címke alapján tájékozódhat, ám sokan nem olvassák el a jelöléseket. Palackozott természetes ásványvíz vásárlása esetén a címkén szereplő információk közül a víz ásványi anyag tartalmára különösen figyelni kell.

    Hőség idején fontos, hogy összes oldott ásványi anyag tartalomban gazdag, 1000 mg/l körüli, vagy nagyobb összes oldott ásványi anyag tartalmú természetes ásványvizet is fogyasszunk, elsősorban olyat, amely a szervezet napi kalcium– és magnézium-szükségletét részben fedezi.

    Ezekben a kalcium tartalom több mint 150 mg/l, a magnéziumtartalom több mint 50 mg/l. A nagy folyadékvesztéssel járó időszakban a 20-200 mg/l nátriumtartalmú vizek fogyasztása is előnyös lehet.

     

    TOVÁBB A VÍZTISZTÍTÓ AKCIÓKHOZ>>>

Asztali nézet