MENÜ
Víztisztító kis és nagykereskedelem
Legjobb áron közvetlenűl a nagykereskedőtől

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Gyakran Ismételt Kérdések a RO (Fordított Ozmózis) háztartási víztisztítók kapcsán

 

Üzemeltetéssel kapcsolatos kérdések:



Mennyivel növeli meg egy háztartás vízfogyasztását a RO háztartási víztisztító készülék?

Elhanyagolható mennyiségben, mivel a készülék nem a háztartás teljes vízfelhasználását, csak az ivóvizet szűri, és e folyamat során az alap RO készülékek (amelyek nincsenek nyomásfokozó szivattyúval felszerelve) esetében 1 liter tisztavíz nyeréséhez 3-4 liter "szennyvíz" [azaz szennyezőanyagokban feldúsult víz, ami a lefolyóba távozik (az érték függ a hálózati víznyomástól: nagyobb víznyomás, kevesebb szennyvíz)] keletkezik. A nyomásfokozó szivattyúval ellátott RO készülékeink esetében a tisztavíz:szennyvíz arányszám 1:2.

Egy személy naponta kb. 100-150 liter vizet használ fel az alábbi eloszlásban:

  • Zuhanyozás, fürdés 50-200 liter
  • Kéz-, arc- és fogmosás 10-15 liter
  • Mosás, takarítás 20-40 liter
  • Mosogatás 5-10 liter
  • WC öblítése 20-40 liter
  • Ivás, főzés 2-4 liter

Mivel a RO víztisztító készülék, csak ez utóbbit szűri, ezért a 2-4 liter víz megtisztítása során keletkező "szennyvíz" pl. egy nyomásfokozóval ellátott RO gép (1:2 arány) esetében mindössze 4-8 liter. Ez nem befolyásolja számottevően a napi 100-150 literes átlagos személyenkénti vezetékes össz. vízfogyasztást.

 

Milyen időközönként kell a 3 db elő- és az 1 db utószűrőt kicserélni a RO víztisztítókban?

A 4 db szűrő cseréjét egyszerre javasoljuk elvégezni. A szűrők élettartama függ a felhasznált víz mennyiségétől és a megtisztítandó víz szennyezettségétől. Átlagos (4 fő) családi felhasználás esetén - a több éves tapasztalatok alapján - félévente javasolt a szűrőket kicserélni. Kisebb ivóvíz fogyasztású háztartás esetén ritkábban is elég, de évente egyszer mindenképp szükséges. Ha a szűrőbetétek évenkénti cseréje nem történik meg, az előszűrés nem megfelelő és pl. a bekerült klór károsíthatja a membránt, és a víz minősége sem garantált.

 

Milyen időközönként kell a RO víztisztító membrán szűrőjét cserélni?

A RO membránt egy átlagos (4 fős) háztartás esetében kétévente szükséges cserélni, de a maximális élettartama 3 év.

 

Ki végzi el a RO víztisztítók karbantartását?

A RO víztisztítók különösebb karbantartást nem igényelnek: időközönkénti szűrőcserék és a rendszer fertőtlenítésének elvégzése biztosítja a RO készülékek problémamentes, folyamatos működését. A szűrők és a RO membrán cseréjét, illetve a fertőtlenítést az Ügyfelek saját maguk is el tudják végezni. Ennek elvégzéséhez segítséget találnak a weboldalunkon, a készülékek Gépkönyvében, illetve elérhetőségeinken is szívesen segítünk! Természetesen, kérésre, mi is elvégezzük a karbantartást, ennek költségeiről IDE kattintva részletsen olvashat. >>

 

Milyen garancia van a RO víztisztító rendszerekre?

A RO víztisztító termékekhez 2 év teljeskörű garanciát biztosítunk, továbbá nyilvántartásunkban szereplő, rendszeresen elvégzett szűrő/membráncserék esetén 10 év vízminőség garanciát* nyújtunk! (* = a vízminőség garancia azt jelenti, hogy amennyiben a víztisztító berendezésbe 700 mg/liter, vagy az alatti oldott anyag tartalmú víz áramlik be, akkor garantáljuk, hogy a tiszta víz oldott anyagtartalma 100 mg/liter alatt lesz, ami már kifejezetten segíti testünk méregtelenítését.) A szükséges szűrőket, alkatrészeket a berendezésekhez folyamatosan, minimum 8 évig biztosítjuk.

 

Elköltözés esetén tovább lehet-e vinni a beszerelt RO víztisztító berendezéseket?

Igen, természetesen! A készülék kb. 1 óra munkával le- majd az új helyszínen felszerelhető.

 

Beszereléssel kapcsolatos kérdések:

Mekkora hely szükséges a RO háztartási víztisztító készülék beszereléséhez?

A pult alá szerelhető változatok egy 60x60 centiméteres (pl. egytálcás mosogató alatti) szekrény alapterületének max. 60%-át foglalják el. Mindegyik RO víztisztíó termék leírásának oldalán feltüntettük a méreteket.

 

Hova szerelhető be az RO víztisztító rendszer?

A beépíthető RO víztisztító rendszereket a konyhában a (vízvételi hely) mosogatópult alá javasolt beszerelni. Azonban arra is van lehetőség, hogy a készüléket a családi ház pincéjébe vagy egyéb hasonló, hűvös helyre szereltessék be szakemberrel, melynek következtében a víz ott hűvösben van. A pult feletti, illetve álló RO berendezések pedig bárhol elhelyezhetők a lakásban/irodában, ahol vízvételi lehetőség van. Az elhelyezés tervezésénél figyeljünk arra, hogy a víztisztítók a vízvétel helyétől maximum 8 méter távolságon belül legyenek.

 

Mekkora hálózati víznyomás szükséges a RO berendezés megfelelő működéséhez?

A RO rendszer folyamatában a hálózati víz nyomása kényszeríti a vízmolekulákat a természetes ozmotikus nyomással ellentétes irányú mozgásra, ezért fontos szerepe van a nyomás nagyságának a készülék üzemelésekor. Ha túl alacsony a hálózati víznyomás, akkor lecsökken a tisztított víz mennyisége is. Az ideális nyomás az alap (nyomásfokozó szivattyú nélküli) RO berendezések számára 4-4,5 bar. Ha azonban a hálózati víznyomás alacsonyabb, mint 3 bar, akkor a készülékek nyomásfokozós szivattyúval ellátott változatait kell mindenképp alkalmazni a hatékony víztisztítás érdekében. Ha azonban túl magas (7 bar feletti) a hálózati víznyomás, akkor nyomáscsökkentő beszerelése szükséges. A vízhálózattal ellátott háztartások túlnyomó részében a hálózati víznyomás 3-7 bar közötti. Ha nem biztos benne, hogy Önnél milyen a hálózati víznyomás, kérdezze meg a helyi vízművektől.

 

Egy RO víztisztító rendszert össze lehet-e kapcsolni egy második csappal?

Igen, össze lehet. A víz könnyen elvezethető a konyhában más további csapokhoz is. Pl. a RO tisztított vizet a már meglévő, arra alkalmas (italadagolós) hűtőszekrényre is ráköthetjük, vagy még egy csapot felszerelhetünk pl. a fürdőszobában is, hogy ivásra, fogmosásra, arcmosásra (érzékeny bőr esetén javasolt) tisztított vizet tudjunk használni. Ebben az esetben is a maximális 8 méterre kell figyelni a vízvételi hely és a víztisztító közötti távolságnál.

 

 

Használható-e RO víztisztító készülék kútvíz megtisztítására?

Igen. Az alap, nyomsáfokozó nélküli RO készülékeket a vezetékes vízhálózatban levő - min. 3, max. 7 bar - víznyomás működteti. Ezért a kútvízhez (ahol a víz nyomása kisebb, mint 3 bar) a nyomásfokozós RO változatok javasoltak, amelyek egy elektromos nyomásfokozó szivattyúval vannak ellátva. A kútvíz tisztításához ezen kívül szükséges még egy UV lámpás előfertőtlenítő, ami a baktériumok elpusztításával a szűrőmembrán élettartamát növeli meg és a megszűrendő víz sterilitását biztosítja. Ezekben az esetekben is természetesen a RO víztisztítókat a lakásban kell elhelyezni a vízvételi hely elé. Ha valaki kútvizet szeretne tisztítani, mindenképp el kell végeztetni előtte a víz bakteorológiai vizsgálatát (pl. helyi ÁNTSZ által) és a szükséges víznyomásról is gondoskodni kell!

 

Szükséges-e külön RO víztisztítót beszerelni az ivóvíz tisztítására, ha már van egy vízlágyító/vízkőkezelő készülék felszerelve a vezeték rendszerre?

Igen, mindenképp. A vízlágyítók/vízkökezelők, csupán az eszközeinket (csapok, mosógép, mosogatógép, vezetékek) védik meg azáltal, hogy a vezetékes víz kalcium és magnézium tartalmát csökkentik, illetve tapadási tulajdonságuk módosításával a vízkő lerakódását megakadályozzák, míg a RO víztisztító készülékek az ember részére teszik fogyaszthatóvá, egészségessé a vezetékes vizet (minden káros anyagot eltávolítanak). A vízlágyító azon túl, hogy háztartási készülékeinket megóvja a vízkőtől, tulajdonképpen a RO víztisztító készülék élettartamát növeli meg az "előtisztítás"-sal.

 

Gyakran Ismételt Kérdések a KDF zuhanyszűrők kapcsán



Üzemeltetéssel és beszereléssel kapcsolatos kérdések:



Melyik KDF zuhanyszűrőt válasszuk ki?

A KDF zuhanyszűrőink kétfélék: vagy a meglévő zuhanyrózsafej helyett kell felhelyezni a szűrőegységet tartalmazó zuhanyrózsafejet vagy a zuhanyrózsafej gégecsöve és a csap közé kell felhelyezni a szűrőegységet tartalmazó szűrőházat. Az előbbi típusú (pl. SH-5) kapacitása jóval kisebb (maximum 2.500 liter), míg az utóbbiaké (pl. SH-1 vagy SH-3) a 20.000-40.000 litert is eléri. Az egyes zuhanyszűrők termékleírásánál részleten megtalálja az egyes típusok jellemzőt (pl. méret, kapacitás...).

 

A zuhanyszűrők felszerelése és karbantartása miként történik?

Mindegyik zuhanyszűrőnk csatlakoztatása a magyar szabványnak tökéletesen megfelel, tehát biztosan felszerelhető az Ön fürdőjében is! A felszerelés szakértelmet nem igényel, az könnyen elvégezhető mindenki által pár perc alatt. A bontatlan gyári csomagolásban érkező szűrőbetétek cseréje is egyértelmű, mindenki számára könnyen megoldható!

 

Milyen gyakran kell szűrőbetétet cserélni a KDF zuhanyszűrőkben?

Mindegyik zuhanyszűrő termékleírása oldalán szerepeltetjük a szűrőbetétek maximális kapacitást.

Könnyen kiszámolhatjuk, hogy a vásárolni kívánt zuhanyszűrő termék szűrőbetét élettartama mennyi. Pl. a legnépszerűbb zuhanyszűrőnk, az SH-1 tip. esetén: laboratóriumi tesztek szerint 40.000 liter átfolyó víz mennyiség után csökkenni kezd a szűrő hatékonysága. Tehát, pl. napi 100 liter fogyasztás esetén egy hónap alatt 3.000 liter az átfolyó vízmennyiség, így kb. egy év alatt érjük el 40.000 litert. (Megjegyzés: 1 fő átlagos zuhanyzás alkalmával kb. 50 liter vizet használ el.)

Összefoglalva:

- napi 100 liternél évente,

- napi 200 liternél félévente,

- napi 300 liternél 4 havonta,

- napi 400 liternél negyedévente (3 havonta) kell a szűrőbetétet cserélni az SH-1 zuhanyszűrő esetében.

 

 

Hogyan kell kicserélni a KDF szűrőbetétet?

Mindegyik zuhanyszűrő esetében a szűrőház szétcsavarását követően a KDF betétet könnyedén kicserélhetjük.

 

Csökkenti a víznyomást a KDF zuhanyszűrők?

Igen, de nem számottevően!

 

 

Árt-e a forró víz a KDF zuhanyszűrőnek?

Nem! 60 Celsius fokig van hitelesítve! 60 fok felett a szénszűrő rész viszont károsodhat!

 

Biztosan jobb lesz a KDF zuhanyszűrővel szűrt víz?

Igen!

Engedje a zuhanyrózsából a vizet nagy erővel a kádba vagy a zuhanytálcára és szagolja meg. A szűrő felhelyezése után a klórszag teljesen megszűnik!

(Megjegyzés: van olyan ember, pl.: a dohányzók, akiknek a szaglása nem jó, ezért náluk ez a különbség nem biztos, hogy észrevehető, de ha nem érezzük ezt a különbséget, azt az is okozhatja, hogy éppen akkor kevés volt klór a csapvízben.)

Próbálja ki a kutyusával (3.000-szer jobb a szaglása az emberénél!), melyik vizet issza meg szívesebben, megdöbbentő élményben lesz része!

Ízlelés útján is jelentős különbség tapasztalható, lágyabb, finomabb íz!

A fürdőzés közben is érezhetően kellemesebb selymesebb az érzés, és a szemet sem bántja!

A víztől előforduló bőr és haj problémák jó eséllyel azonnal csökkennek, illetve megszűnnek! Aki érzékeny a klórra és fürdést követően mindig száraz, viszket a bőre, annak a szűrő alkalmazását követően megszűnnek ezek a kellemetlen jelenségek. Az ekcémás, allergiás bőrkiütések javulásáról is sokan beszámoltak már.

 

Kell-e valamire figyelni KDF zuhanyszűrők használata során?

KDF zuhanyszűrő felszerelése után, az első használat előtt kb. 20 liter, illetve 24 óránál hosszabb állás után, az újbóli használat előtt legalább 1,5 liter vizet át kell engedni a berendezésen.

 

Hogyan lehet megszűrni a fürdőkád vizét?

Olyan esetekben, ahol zuhanyszűrő van felszerelve, úgy lehet a fürdőkád vizét megszűrni, hogy a zuhanyrózsából engedjük ki a vizet vagy az alábbi, ugyancsak KDF szűrőegységet tartalmazó termékek egyikének alkalmazását javasoljuk:
POINT csapszűrő

Tovább az RO víztisztítókhoz.

Tovább a vízionizátorokhoz.

Tovább az egyéb víztisztítókhoz.

 

 

Hírek

  • Folyadékpótlás a hőségben - Fontos tanácsok mindenkinek!
    2011-07-20 14:38:12

    A hőség által kiváltott egészségártalmak kivédésének leghatékonyabb módja a bőséges, napi 2-4 liternyi folyadékfogyasztás, ezért a megfelelő folyadékbevitelre a nagy melegben fokozottan figyeljünk. Magyarországon a csapvíz iható, és az ország legnagyobb részén minősége is jó.

    A csapvíz előnyei

    Nyugodtan fogyasztható egyenesen a csapból is, de citromkarikával ízesítve, limonádénak vagy teának elkészítve, lehűtve jóízű, garantáltan természetes, adalékanyag-mentes kiváló szomjoltó. Szódavíznek elkészítve vagy gyümölcsszörppel is fogyasztható. A csapvíz előnye, hogy olcsóbb a palackozott italoknál, könnyen hozzáférhető, továbbá nem kell a tele palackokat az üzletből hazacipelni, nem keletkezik műanyag hulladék, nem kell bajlódni az üvegek visszaváltásával sem.

    Magyarország kiváló ásványvizeiből is nyugodtan fogyaszthatnak azok, akik a palackozott vizeket részesítik előnyben. Az ásványvíz fogyasztása a szervezet ásványi anyag szükségletét kielégíti, így a hőség idején, a szokásosnál nagyobb folyadék-, s azzal az ásványi anyag veszteség legegyszerűbb pótlására alkalmas.

    Nem minden palackozott víz ásványvíz, még ha annak látszik is, illetve nem ásványi anyagokban különösen gazdag víz. Nem ritka a csekély, vagy igen kis ásványi anyag tartalmú palackozott víz a boltok polcain.

    A palackozott vizek egy része egyszerű ivóvíz, másik része kis ásványianyag-tartalmú karsztvíz, vagy ásványi anyagokban ugyancsak szegény forrásvíz, mások ásványi anyagok utólagos hozzáadásával dúsított kútvizek.

    Palackozott ásványvizek - Mit érdemes róluk tudni?

    A ma érvényes hazai szabályozás szerint legalább 500 mg/l ásványi anyagot kell a palackozott ásványvizeknek tartalmazni, a kalcium és magnézium sók legkisebb mennyiségének kikötése mellett, korábban pedig csak azt a vizet lehetett ásványvízként értékesíteni, amelynek ásványi anyag tartalma meghaladta az 1000 mg/l-t. Azt tanácsoljuk, hogy – akinek egészség állapota miatt orvosa másként nem rendeli – a hőség napjaiban a csapvíz mellett ásványi anyagokban gazdag vizet is fogyasszon. A magyarországi ásványvizek nagy része ilyen.

    Az ásványi anyagok bevitelére a zöldség- és gyümölcslevek is megfelelőek, melyek nem csak pótolják a szervezet ásványianyag-veszteségét, hanem szomjunkat is oltják.

    Természetesen a palackozott ásványvízre is érvényes a palackon feltüntetett minőség-megőrzési idő betartása. A felbontott palackos vizet - különösen a széndioxidmentes (ún. csendes) vagy kis széndioxid tartalmúakat - lehetőleg ne tároljuk hűtés nélkül egy-két napnál hosszabb ideig.

    A vásárló a fogyasztói tájékoztató, a címke alapján tájékozódhat, ám sokan nem olvassák el a jelöléseket. Palackozott természetes ásványvíz vásárlása esetén a címkén szereplő információk közül a víz ásványi anyag tartalmára különösen figyelni kell.

    Hőség idején fontos, hogy összes oldott ásványi anyag tartalomban gazdag, 1000 mg/l körüli, vagy nagyobb összes oldott ásványi anyag tartalmú természetes ásványvizet is fogyasszunk, elsősorban olyat, amely a szervezet napi kalcium– és magnézium-szükségletét részben fedezi.

    Ezekben a kalcium tartalom több mint 150 mg/l, a magnéziumtartalom több mint 50 mg/l. A nagy folyadékvesztéssel járó időszakban a 20-200 mg/l nátriumtartalmú vizek fogyasztása is előnyös lehet.

     

    TOVÁBB A VÍZTISZTÍTÓ AKCIÓKHOZ>>>

Asztali nézet